Down Baba Brunch Játszóbölcsivel a Csodavárban

2023. február 17.Egyesületi hírek

Március 21-én 10.00-12.00 között a Down Világnap kapcsán szeretnénk egyesületünkkel részesei lenni az EuforTrisomy21 nemzetközi kampányának, amiben a Down-szindrómával kapcsolatos sztereotípiák ledöntésében kívánunk előre lépni. Ennek érdekében Csodavár Budapest intézményünk Kávézójába hívunk döntéshozókat és szakembereket az idei kampány 4 témaköre kapcsán egy kötetlen, Beszélgetős Brunchra.

03.21. Felemás zoknis flash mob akciók Európa szerte a Down-szindróma Világnap alkalmából

2022. március 16.Egyesületi hírek

Az idei Down-szindróma Világnap egy különleges nemzetközi összekapcsolódásról szól a tánc segítségével. Több mint 25 európai városban vesznek részt önként szerveződő csoportok abban a flash mob kihívásban, amit Kimberose: Back on my feet című számára táncolnak el az ebből az alkalomból kitalált koreográfiára: Facebook

Brno

Down Towns in the Visegrad Countries

2013. március 25.0321 Down Világnap hírei

A tárlat 20 fényképe a Visegrádi 4-ek országainak több városközpontjában készült, Budapesten, Nyíregyházán, Kassán, Brno és Wrocław városában. A Down Egyesület célja, hogy ezzel a kiállítással közelebb hozzuk egymáshoz a többségi társadalmat és a fogyatékkal élőket nemcsak a visegrádi négyek között, hanem az országokon belül is, hiszen Down-szindrómások mindenhol vannak. Támogassuk őket életük minden egyes szakaszában! A nemzetközi összefogásban készült munkát a Visegrád Fund támogatta 2013-ban.

V. Down Világnap

Megtelt öleléssel a Vígszínház az V. Down Világnapon

2013. március 25.0321 Down Világnap hírei

Ismét megtelt a Vígszínház vasárnap az Nemzetközi Down Világnap alkalmából kacagással, öleléssel és kifogyhatatlan jókedvvel szó szerint a pincétől a padlásig és még annál is tovább, hiszen a kültéri óriás-fotó kiállítás, a színvonalas színpadi produkciók mellett az alagsori játszóháztól a népi játékokon és Legozáson át a karzati festőműhelyig mindenkit izgalmas program várt.

Nagyon köszönjük mindenkinek, aki eljött, és aki segítségével hozzájárult, hogy ez a nap feledhetetlen élményt jelentsen minden résztvevőnek!