Mindenkinek becsengettek

Alma

Alternatív évnyitó bicikli csengőszóra

2013. augusztus 14.Mindenkinek becsengettek hírei

A Down Egyesület a Mindenkinek Becsengettek program egyedi évnyitójaként és a Nyír Plaza egy közös csengetésre invitálja a bringásokat. A figyelemfelhívó kezdeményezés célja, hogy Magyarországon minél több gyermek ismerje meg a fogyatékkal élőket, rajtuk keresztül pedig kialakuljon a befogadó nevelés intézménye mellett a társadalmi elfogadás hazánkban. Az alternatív évnyitón részt vesz az Alma Együttes, valamint a NEMADOMFEL együttes is.

Együttműködik a Down Egyesület Hoffmann Rózsával

Együttműködési nyilatkozatot írt alá dr. Hoffmann Rózsa, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára, Kisari Károly, a nyíregyházi Down Egyesület elnöke és Kerekgyártó Sándor, az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. ügyvezetője kedden a minisztériumban a sajátos nevelési igényű gyermekek integrált neveléséről.

MBCS illusztráció

"Mindenkinek becsengettek!" a Lánchíd Rádióban

2013. február 12.Médiamegjelenések

A Lánchíd Rádió Kalauz c. műsorának stábja az Első Óbudai Általános Iskola 2.a osztályában járt, ahol Bálint és Balázs, a Csalogány Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Speciális Szakiskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Diákotthon és Gyermekotthon tanulói vettek részt a foglalkozáson a "Mindenkinek becsengettek!" program keretén belül. A fogyatékkal élő és többségi gyerekeken kívül a riportban megszólalnak a tanítók, valamint Kisari Károly a Down Egyesület elnöke, és Dr.

Szakácsi Ferike

Gyermekzsivajjal telt meg a színház pódiuma

Második alkalommal rendezte meg a nyíregyházi Down Egyesület a „Mindenkinek becsengettek!” gálarendezvényt - a fogyatékkal élők világnapjához kapcsolódóan - szombaton a Móricz Zsigmond Színházban. Az egyesület oktatási programjában résztvevő nebulókon kívül (több mint 300 sajátos nevelési igényű, valamint egészséges gyermek) a gálán részt vettek az ő családjaik, valamint az őket tanító pedagógusok, így megtelt a színház gyermekzsivajjal.