Nyíregyháza

03.21. Felemás zoknis flash mob akciók Európa szerte a Down-szindróma Világnap alkalmából

2022. március 16.Egyesületi hírek

Az idei Down-szindróma Világnap egy különleges nemzetközi összekapcsolódásról szól a tánc segítségével. Több mint 25 európai városban vesznek részt önként szerveződő csoportok abban a flash mob kihívásban, amit Kimberose: Back on my feet című számára táncolnak el az ebből az alkalomból kitalált koreográfiára: Facebook

Kincsek SC - úszóink a városi uszoda medencéjében

2021. október 04.Egyesületi hírek

A mozgással kapcsolatos döntéseknek a Down-szindrómásoknál és egyéb fogyatékossággal élő gyermekeknél nem csak azért van kiemelt jelentősége, mert az elhízás olyan betegségekre hajlamosít, amelyek náluk egyébként is gyakoribbak, hanem azért is, mert az egészséges testsúly fenntartását több körülmény is nehezítheti. Ez egyben azt is jelenti, hogy náluk a pozitív eredményeknek is sokkal nagyobb a hozadéka.

Down Baba csomagok

Négy Down Baba kezdőcsomagot adott át a Down Egyesület

2014. március 05.Egyesületi hírek
Jó helyre kerültek az első Down Baba kezdőcsomagok, melyeket a Down Wind jótékonysági vitorlástúra bevételéből állított össze a Down Egyesület azoknak a családoknak, akiknek nemrég született meg Down-szindrómás gyermekük. A csomag speciális eszközök és babaápolási termékek mellett a Down-szindrómáról szóló fontos tájékoztatókat is tartalmaz.
Dr. Kádár Annamária

Mesés délelőtt Dr. Kádár Annnamáriával a Csodavárban

2013. október 09.Csodavár hírei

Több tucat szülő, nagyszülő és pedagógus volt kíváncsi Dr. Kádár Annamáriára hétfőn a nyíregyházi Korai Fejlesztő Centrumban, ahol a népszerű mesepszichológus a gyermekkori érzelmi intelligencia fejlesztéséről tartott  derűs hangulatú előadást. Az előadás után a Mesepszichológia könyv szerzője családias hangulatban beszélgetett édesanyákkal és gyerekekkel a mesék világáról, a pizsamanapokról, a képzelt barátokról, mesés élményekről.

Rotary

Jótékonysági autóverseny a Down Egyesület javára

2013. szeptember 19.Egyesületi hírek

A Nyíregyházi Rotary Club érdekes esemény rendezésével hívja fel magára a figyelmet. Egy különleges jótékonysági autós versenyre invitálja barátait és a céljaikkal szimpatizálókat szeptember utolsó hétvégéjére. A verseny célja, hogy lehetőséget biztosítson tájékozódási „autóversenyzésre" az autózást, túrázást kedvelő amatőröknek, szervezett formában, egyúttal megismertesse hazánk nevezetességeit s nem utolsó sorban a jótékonyság is megjelenjen.