Oktatás

Mikulás csomag

Édes ajándék a speciális intézményeknek

2013. december 20.Egyesületi hírek

A Down Egyesület közel másfél millió forint értékben juttathatott el csokoládé- és mikuláscsomagokat az ország öt speciális intézményének több mint ezer tanulójához a A Down Egyesület közel másfél millió forint értékben juttathatott el csokoládé- és mikuláscsomagokat az ország öt speciális intézményének több mint ezer tanulójához a Bonbonetti Choco Kft. felajánlásának köszönhetően.

Együttműködik a Down Egyesület Hoffmann Rózsával

Együttműködési nyilatkozatot írt alá dr. Hoffmann Rózsa, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára, Kisari Károly, a nyíregyházi Down Egyesület elnöke és Kerekgyártó Sándor, az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. ügyvezetője kedden a minisztériumban a sajátos nevelési igényű gyermekek integrált neveléséről.

Tenisz

Találkoztak a (tenisz)pályán!

2012. október 11.Egyesületi hírek

"Ne csak mi találjuk meg a lehetőségeket, a lehetőségek is megtaláljanak bennünket."

A fenti idézet a Down Egyesület honlapján olvasható. A Mozgó Cívisért Egyesület megtalálta őket!

TeniszA debreceni székhelyű közhasznú szervezet 2012 tavasszal „A pályán találkozunk” c. programjára Európai Uniós támogatást nyert, amely megvalósítása jelenleg is zajlik.

Lili

Lili toleranciára nevel - letölthető óravázlattal

A NAT meghatározza és előírja azt a nevelési elvet, miszerint az oktatási intézménynek fejlesztenie kell a gyermekek elfogadó és segítő magatartását a beteg, sérült és fogyatékos embertársak iránt. Gyakran gondot okoz a pedagógusoknak, hogyan teheti ezt meg, mi a leghelyesebb út, amivel a gyermekeknek élményszerűen mutathatja be a másságot. Ehhez nyújt segítséget a „LILI” című könyv.