"A művészet integrál" a Szent László Kórházban

Október 19-én 14:30-kor kerül megrendezésre "A művészet integrál!" kiállítás megnyitója.

Vígszínház - 2011
Vékony Katalin2012. október 11.

Október 19-én 14.30-kor a Tűzmadár Házban - Szent László Kórház (Budapest, Gyáli út 5-7. 1-es pavilon) - kerül megrendezésre "A MŰVÉSZET INTEGRÁL!" c. beszélgetéssel egybekötött kiállítás megnyitó.

A kiállítást megnyitja: dr. Rohánszky Magda onkopszichológus a Tűzmadár Alapítvány vezetője, valamint Kisari Károly a Down Egyesület elnöke.

A 2011-es vígszínházi Down Világnapon hazai kortárs képzőművészek (Bubla Éva, ef. Zámbó István, Horváth Judit, Szabó Gábor, Timkó Bíbor, Tóth József, Wahorn András) együtt alkottak fogyatékkalélő és ép gyermekekkel . Az általuk készített alkotásokból rendezett kiállítás a megnyitó után előzetes telefonos bejelentkezéssel látogatható november 9-ig.

Bejelentkezni az alábbi telefonszámokon lehet: 06 1 455 8277 vagy a 06 1 455 8100/8607,8606 mellék

A kiállítást követően, november 21-én, jótékony célú aukcióra kerül sor a KOGART Házban. Az aukción a 23 gyermekek és művészek által készített alkotás mellett a festők egy-egy saját képe is megvásárolható, melynek bevételét Down-szindrómás gyermekek korai fejlesztésének támogatására fordítja a szervező Down Egyesület.