Brüsszelben is hallattuk hangunkat a Down Világnapon

Down Világnap az Európai Parlamentben.

A Nemzetközi Down Világnap alkalmából tizenöt európai ország Down-szindrómával élő küldöttje találkozott Brüsszelben, az Európai Parlamentben, március 20-án.

Magyarországot Kiss Borbála képviselte azon a találkozón, amelyet a 2014-es Nemzetközi Down Világnap alkalmából rendeztek meg Brüsszelben, az Európai Parlamentben. Bori 14 különböző országból érkezett társával együtt vett részt azon a flashmobon, melynek keretében mindenki saját hazája zászlaját lobogtatta, és így a fiatalok együtt formálták meg a 21-es számot az Európai Parlament előtt, majd a magukról készített képes prezentációval és egy-egy virággal kedveskedtek a járókelőknek. A flashmob után sajtótájékoztatót tartottak az Európai Parlament épületében, melyen a több tucat képviselő és újságíró mellett természetesen részt vett a 15 ország 15 Down-szindrómás delegáltja. Bori azt mondja, csodálatosan érezte magát.

Brüsszel