Újra Víg arcok a Nemzetközi Down Világnapon - 2012

Down Világnap 2012
Vékony Katalin2012. március 19.

2012-ben immár negyedszer töltötték meg Down-szindrómás és többségi gyermekek és felnőttek a Vígszínházat a nyíregyházi Down Egyesület által szervezett IV. Nemzetközi Down Világnap alkalmából. A pincétől a padlásig érdekesebbnél érdekesebb programok várták a vendégeket, a gyerekek ismert grafikusokkal alkothattak, a színpadon pedig jól ismert fellépők mellett Down szindrómás társulatok is bemutatták tudásukat.

A Vígszínházban Eszenyi Enikő a színház igazgatója Kisari Károllyal, a Down Egyesület elnökével együtt köszöntötte a vendégeket. Presser Gábor, a Pa-Dö-Dő, Berecz András, a szlovák ArtEst Down-szindrómás társulat, a pécsi Bioritmus, a cseh Usmévy Társulat, valamint az artistaképző iskola növendékei és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Fúvósegyüttese is különleges színpadi produkciókkal készültek a kivételes alkalomra. A műsorral párhuzamosan játszóház, kézműves foglalkozás, Lego-sarok, Szamos marcipán-gyurma, Marbushka-játszótér, Silvanian-óriás nyúl, valamint – neves kortárs grafikus-illusztrátor művészek közreműködésével –rendkívüli festészeti foglalkozás is várta a kicsiket és nagyokat.