Megtartottuk első műhelymunkánkat

dora2014. december 02.
Kategória: 

 A Norvég Támogatási Civil Alap támogatásával- Szervezeti támogató-hálózat a Down-szindrómásokért Magyarországon projekt keretében megvalósult az első, szakmai műhelymunka, 2014. november 29-én, Budapesten, ahol 29 olyan munkatárs gondolkodott és működött együtt egy közös hálózat létrehozásán, akik Down szindrómás személyekkel foglalkozó szervezeteknél dolgoznak.

A projekt közvetlen célja, hogy a Down szindrómás személyekkel foglalkozó civil szervezetek egész országra kiterjedő hálózata jöjjön létre amely a közös tapasztalatokat és lobbi erőt kihasználva hatékonyan lép fel a Down szindrómások érdekérvényesítése és családjaik segítése ügyében mind a döntéshozók, mind a többségi társadalom felé a közös stratégia mentén, a Down Egyesület ernyőszervezeti tevékenysége segítségével

Hosszú távon cél, hogy a Down Egyesület ernyőszervezetként olyan tudást adjon a Down szindrómásokat képviselő szervezetek számára, amelynek birtokában a Down szindrómások esetén a korai fejlesztés a szűkebb régióban elérhetővé válik, ezáltal a fogyatékkal élő gyermekek könnyebben kerülnek befogadó nevelést preferáló oktatási intézménybe és elérhetővé válik számukra a nyílt munkaerőpiac.

Képekért kérjük, kattintson IDE!

Következő műhelymunkánk időpontja: 2014. február 06-07. Győr