Down TiniKlubot indítunk Nyíregyházán

dora2015. október 08.

A Down Egyesület 2015. október 15-től, Nyíregyházán, a tinédzser korba lépő és élő Down-szindrómás fiataloknak eddig nem bevezetett pilot programot indít, DownTini Klub néven.

A klub működésének célja a fogyatékossággal élő fiatalok számára a szabadidő hasznos eltöltésére irányuló tevékenység biztosítása, amely aktív ismeretszerzésre, élményszerzésre serkenti a résztvevőket. A Klub programjai a tinédzserek mindennapi szórakozási lehetőségeit adják a fiataloknak védett környezetben. A fogyatékkal élő fiatalok számára elérhető közelségbe hozott integrált környezetben megszervezett kulturális, szórakozási és sportolási lehetőségek által a többségi, és a fogyatékkal élő fiatalok megismerhetik egymást, amely csökkenti az előítéleteket, segíti az együttműködést, a közösségélmény kialakulását. A programban való részvétel elősegíti a fiatalok felnőttkori társadalmi integrációját.

A Klubfoglalkozások havonta egy alkalommal-a kezdeti bevezető programelemek után fenntartva- egy összetett programot kínálnak, melyben a résztvevők (fogyatékossággal élő fiatalok, önkéntes segítők, szakemberek) együtt tölthetik a szabadidejüket, egy délutánt.

Program kínálat

Részt vevők

2015.10.15. 15:00-18:00

Ismerkedés

DS tinik, önkéntesek, focisták

Mustárház + Csodavár

2015.10.29. 15:00-19:00

bowling

DS tinik, önkéntesek

Mustárház + Fun City Bowling (Nyír Plaza)

2015.11.12. 15:00-19:00

tánc

DS tinik, önkéntesek

Mustárház + Y2K táncosai

Bővebb információk és jelentkezés:

Weblap: www.downegyesulet.hu

Telefon: +3670 630 1656

E-mail cím: erzsebet.toth [kukac] downegyesulet.hu

Vagy személyesen a nyíregyházi Csodavár korai Fejlesztő Centrumban lehet érdeklődni, Tóth Erzsébetnél. 4400. Nyíregyháza, Szent István utca 21.