Kulcsfontosságú lépések a Down Egyesület életében

dora2016. május 09.

A Down Egyesület évek óta dédelgetett álma válik valóra 2016-ban, köszönhetően a Velux Foundations (Velux Alapítvány) 3 évre szóló szoros együttműködésének és szakmai támogatásának. A nyíregyházi Csodavár Korai Fejlesztő Központ mintájára Budapesten új korai fejlesztő központot és játszóházat nyitunk. Az inkluzív neveléssel és fejlesztéssel foglalkozó nyíregyházi Csodavár hiánypótló jelleggel született meg 2011-ben. Azóta több száz gyermek vette igénybe szolgáltatásainkat. Különlegessége abban rejlik, hogy szakképzett gyógypedagógusok segítségével egyszerre fejleszti a sajátos nevelési igényű gyermekeket, illetve játszóházában szórakoztatja a többségi gyermekeket.

A budapesti létesítmény a két alapszolgáltatáson, a korai fejlesztésen és a játszóházi szolgáltatáson túl, kül- és beltéri kulturális eseményeknek is helyet fog adni, kávézójában pedig a Down-szindrómával élő felnőttek munkaerő-piaci elhelyezkedését is tervezzük segíteni. A budapesti korai fejlesztő és játszóház idén átadásra kerül.