"0321-Kihívás" sajtópremier, Down Világnapi séta és Víg-ölelés

A Down Világnap alkalmából a Down Egyesület immár hetedszerre fogott össze a Vígszínházzal, hogy szélesebb közönséghez is eljuttassák üzenetüket: az eltérő fejlődésű gyermekek életében fellépő akadályok is leküzdhetőek. Ezt hivatott a „0321-Kihívás - Játék előítéletek nélkül” kalandjáték bemutatni. Az akadályverseny célja, hogy ráébressze az embereket: csak együttműködéssel oldhatók fel a különbségekből adódó problémák. Az eseményt Gundel Takács Gábor konferálta, a Vígszínház színészei pedig három fős csapatokba rendeződve, lelkesen vetették bele magukat az izgalmas feladatokba. A csapatokat Bata Éva, Börcsök Enikő, Csőre Gábor, Fesztbaum Béla, Hegedűs D. Géza, Hegyi Barbara, Karácsonyi Zoltán, Lengyel Tamás és Péter Kata alkotta.

A játékot a Vígszínház körülölelése követte, ahol Gundel Takács Gábor köszöntötte a Margit-szigetről érkező szimpátia-séta tagjait; a kisbabás anyukáktól, az iskoláskorú gyerekeken át a felnőttekig minden korosztály szép számban képviseltette magát, több száz ember állt ki az ügy mellett. Kisari Károly mindenkinek megköszönte a részvételt, és a nagyszámú érdeklődést. „Köszönjük, hogy itt voltatok, szuperek voltatok!” – így zárta az eseményt.

Az eseményről kisfilmet készített a helyszínen az ATV, a HVG és az Indexvideó is.