Kassai nyitókonferencia és Liberta látogatás

dora2017. február 23.

Szlovák partnerünk 2017. február 23-án, megtartotta regionális a Mindenkinek Becsengettek szlovákiai pedagógusoknak tartott nyitókonferenciáját, ahol a helyi korai intervenció és korai fejlesztés fontosságágát emelték ki.

A program nem csak az előadásoktól vált színessé, hanem a 0321-Kihívás játékunk adaptációja miatt is, melyet a Liberta társszervezetünk új elemekkel bővített. Az érdeklődő pedagógusok, gyógypedagógusok megismerkedhettek a projekt lényegével, a program menetével, az SNI gyerekek minél koraibb időben történő fejlesztéséről, amit végig szükséges kísérni iskolaérett korukban is.

A magyar és román partnerek bemutathatták hazájukra jellemző korai fejlesztési és integrált oktatási rendszerüket.

A nyitókonferencia után ellátogathattunk a Centrum Liberta központjába, ahol gyógypedagógusaink megismerkedhettek többféle terápiás eljárással is, valamint ők maguk is kipróbálhatták az eszközöket.