LEHETŐSÉGEK A KORAGYERMEKKORI FEJLESZTÉSBEN ÉS AZ ISKOLAI EGYÜTTNEVELÉSBEN – Mindenkinek Becsengettek! program zárókonferencia

dora2017. október 17.

Milyen kihívásokkal néznek ma szembe azok a szülők, akik fogyatékossággal élő kisgyermeket nevelnek?

Milyen válaszokat tudnak a szakemberek, házi gyermekorvosok, védőnők adni a számukra?

Hogyan működik a gyakorlatban a többségi gyermekek és fogyatékkal élő társaik iskolai együttnevelése?

Ezekre a kérdésekre keressük a választ a Down Egyesület Mindenkinek Becsengettek! programjának zárókonferenciáján, amelyre szeretettel várjuk!

Időpont: 2017. október 27. 10.00-13.00 (regisztráció 09.30-tól)

Helyszín: MagNet Közösségi Ház (Budapest, VI., Andrássy út 98.)

Program: (a teljes program a mellékletben található dokumentumban olvasható)

Köszöntőt mond Kisari Károly, a Down Egyesület elnöke

„Hogyan dolgoztuk fel eltérő fejlődésű vagy tartós beteg gyermekünk születését?” – Előadás a Vígszínház színészeinek tolmácsolásában

Fogyatékossággal született a gyerekem, most mi lesz?” – Pódiumbeszélgetés szülőkkel

„Komplex családközpontú koragyermekkori intervenció az inklúzió előfutára” – Pázmány Viktória előadása

„I[nc]lusio.sk – az MBCS program szlovákiai tapasztalatai” – Ferencsik István előadása

„Az integrált Mindenkinek becsengettek! protokoll szerinti programok eredményei Romániában” – Gnandt Gábor előadása

Hatástanulmány – Hüse Lajos prezentációja

„Inklúzív modell és innovatív korai intervenció a Csodavár Budapestben” – Antal-Valecsik Zsófia gyógypedagógus előadása

A konferencia háziasszonya: Balla Eszter

Moderátor Jaksity Kata

A Mindenkinek Becsengettek programról:

A Down Egyesület 2009-ben hozta létre a Mindenkinek Becsengettek! programot. A projekt során fogyatékkal élő gyerekeket helyeznek el iskolai közösségekben heti 1-2 alkalommal 8-10 héten át. A cél, hogy Magyarországon minél több óvodás-, iskoláskorú gyermek ismerje meg a fogyatékkal élőket, rajtuk keresztül pedig kialakuljon a befogadó nevelés intézménye mellett a társadalmi elfogadás hazánkban. A Mindenkinek Becsengettek! projektet az Európai Bizottság támogatta.

Jelentkezés:

A következő jelentkezési lap kitöltésével október 19-éig:  https://goo.gl/forms/UROCmSjirbmqEroR2

A rendezvény ingyenes, azonban csak limitált számú jelentkezést tudunk fogadni, a regisztráció véglegesítésében a regisztráció sorrendjét vesszük figyelembe.