Down Ambulancia

A Down-szindrómás gyermekek különleges odafigyelést, speciális nevelést, oktatást és egészségügyi ellátást igényelnek. Ismert, hogy ezzel a kromoszómatöbblettel (kettő helyett három 21-es számú kromoszóma) rendelkező gyermekek bizonyos betegségekre hajlamosabbak az átlagosnál. A betegségek egy része gyógyszerrel, más része valamilyen beavatkozással, műtéttel kezelhető. A rendellenességek diagnosztizálására a lehető legkorábban sort kell keríteni, hogy kezelésük minél hatékonyabb legyen, hogy a betegségek ne hátráltassák a gyermek fejlődését.

Nyíregyháza:

Down szindrómás gyermekek komplex szűrése, ellátása, és tanácsadás, a nyíregyházi Jósa András Oktató Kórház és a Rejtett Kincsek Down Egyesület közös szolgáltatása.

Rendelés ideje: Telefonon előre egyeztetett időpontban.

Rendelés helyszíne:
Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Jósa András Oktató Kórház, Gyermek rehabilitációs szakrendelés (Nyíregyháza, Szent I. u. 68., Belgyógyászati Tömb (citromsárga színű épület), földszint B oldal.)

A Down Ambulancia vezetője: Dr. Kántor Katalin főorvos

Jelentkezni lehet az alábbi telefonszámon: 42/599-700 1016-os mellék

A rendelésre először háziorvosi vagy gyermekorvosi javaslatra, beutalóval jöjjenek!

Szeged:

Havonta egy nap a szegedi Gyermekklinikán a Koraszülött utógondozó szakrendelőben (6720, Szeged, Korányi fasor 14-15. földszint 20-as rendelő).

Időpontkérés a diszpécsereknél lehetséges: 62- 342-217 vagy 342-218, információ kérhető a rendelés email címén: koraszulott.amb.pedia [kukac] med.u-szeged.hu

Dr. Vereska Ágnes a Bethesda Down Ambulanciájával szoros együttműködésben vezeti a szegedi rendelést, az igazolások kiállításában (GYOD, ECSP) is.

A rendelésekre háziorvosi vagy gyermekorvosi javaslatra, beutalóval jöjjenek!

Budapest:

Down szindrómás gyermekek komplex szűrése, ellátása és tanácsadás, a Református Egyház Bethesda Gyermekkórháza és a Down Alapítvány közös szolgáltatása.

A rendelés helye:
Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórháza
Down Ambulancia
1143 Budapest, XIV. Ilka utca 57.

A rendelés ideje:
csütörtök délelőtt