Down

Kincsek SC - úszóink a városi uszoda medencéjében

2021. október 04.Egyesületi hírek

A mozgással kapcsolatos döntéseknek a Down-szindrómásoknál és egyéb fogyatékossággal élő gyermekeknél nem csak azért van kiemelt jelentősége, mert az elhízás olyan betegségekre hajlamosít, amelyek náluk egyébként is gyakoribbak, hanem azért is, mert az egészséges testsúly fenntartását több körülmény is nehezítheti. Ez egyben azt is jelenti, hogy náluk a pozitív eredményeknek is sokkal nagyobb a hozadéka.

A COVID-19 járvány hatása a Down-szindrómával élőkre

2020. október 29.Egyesületi hírek

A világ egyik országban sem foglalkoznak stratégiailag külön a Down-szindrómával élők fertőzöttségének megakadályozásával, valamint nincs útmutató a kórházi ellátásukra. Az utóbbi időben megjelent tanulmányok viszont azt mutatják, hogy ennél az embercsoportnál nagyobb rizikóval kell számolni a COVID-19 tekintetében.

Te hiszel a csodákban?

2016. június 07.Egyesületi hírek

Azt mondod, volt idő, amikor hittél, igaz? Talán, amikor gyermek voltál? Vajon ez az érzés miért múlik el, miért halványodik el? Mindenképpen engednünk kell, hogy életünk része legyen újra, aktívan.

Amennyiben egy picit is szükségét érezzük annak, hogy a minket körülvevő világon változtassunk, akkor nincs mese, a csodákban igenis hinnünk kell!

Elmondok most egy mesét, mely mese a csodáról szól, és főszereplői maguk a felnőttek.

21. századi gyerekek a 19. századi iskolákban? Kerekasztal-beszélgetés a hazai oktatás aktuális kérdéseiről.

2016. április 11.Down-háló

A Down Egyesület és a Down-háló szervezetei, Inkluzív Café kerekasztal névvel megtartották első nyilvános beszélgetésüket a hazai oktatás aktuális kérdéseiről. A kerekasztalhoz meghívott résztvevők között vendégként köszönthettük Sipos Imre köznevelésért felelős helyettes államtitkárt, az Emberi Erőforrások Minisztériumától. A szakértői kerekasztal-beszélgetésre 2016. április 8-án, az Emberszeretet Világnapján került sor. A téma a szemléleti befogadás és elfogadás aktuális kérdései voltak.

Down Wind

Down Wind Jótékonysági Regatta

2013. augusztus 26.Egyesületi hírek

A magyar Down Egyesület, és a szervezésben résztvevő minden támogató magánszemély és vállalkozás nevében szeretettel meghívunk az első Down Wind Jótékonysági Regattára, melyet 2013 szeptember 28. és 30. (szombat – hétfő) között szervezünk a Balatonon.

Részletek az alábbi linkeken elérhetők:

MBCS illusztráció

"Mindenkinek becsengettek!" a Lánchíd Rádióban

2013. február 12.Médiamegjelenések

A Lánchíd Rádió Kalauz c. műsorának stábja az Első Óbudai Általános Iskola 2.a osztályában járt, ahol Bálint és Balázs, a Csalogány Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Speciális Szakiskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Diákotthon és Gyermekotthon tanulói vettek részt a foglalkozáson a "Mindenkinek becsengettek!" program keretén belül. A fogyatékkal élő és többségi gyerekeken kívül a riportban megszólalnak a tanítók, valamint Kisari Károly a Down Egyesület elnöke, és Dr.