Hírek / események

LEHETŐSÉGEK A KORAGYERMEKKORI FEJLESZTÉSBEN ÉS AZ ISKOLAI EGYÜTTNEVELÉSBEN – Mindenkinek Becsengettek! program zárókonferencia

Milyen kihívásokkal néznek ma szembe azok a szülők, akik fogyatékossággal élő kisgyermeket nevelnek?

Milyen válaszokat tudnak a szakemberek, házi gyermekorvosok, védőnők adni a számukra?

Hogyan működik a gyakorlatban a többségi gyermekek és fogyatékkal élő társaik iskolai együttnevelése?

Iskolaérett lett a Csodavár Nyíregyházán – érkezik a kistestvér Budapesten

2017. október 17.Csodavár hírei

Idén hatodik születésnapját ünnepelte a nyíregyházi, egyedülálló Csodavár Korai Fejlesztő Centrum. A központ egyszerre fejlesztő ház a Down-szindrómás és más fogyatékkal élő gyermekek számára, valamint élményt nyújt minden gyermeknek különleges játszóházi szolgáltatásaival.

A FOGYATÉKOS EMBEREK SZERVEZETEINEK TANÁCSA pályázatot hirdet érdekvédelmi tanácsadó koordinátor munkakör betöltésére

2017. október 16.Egyesületi hírek

Közvetített álláshirdetés:

A FOGYATÉKOS EMBEREK SZERVEZETEINEK TANÁCSA pályázatot hirdet

Érdekvédelmi tanácsadó koordinátor munkakör betöltésére

Az FSZK-val (Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft.) kötött partnerszerződés alapján a FESZT részt vesz a „Szociális intézményi férőhely kiváltási szakmai koordinációs műhely kialakítása” című projekt (TÁRS projekt) munkájában.

Fergeteges születésnapi buli a Csodavárban

2017. október 05.Csodavár hírei

Tartsatok velünk idén is, ünnepeljük együtt a Csodavár hatodik születésnapját 2017. október 14-én, szombaton 10:00 órától!

Amivel várunk:

10:00 – gyülekező
10:30 – “Így tedd rá” táncház a Kerekerdő ovisok közreműködésével
11:00 – Rejtett kincsek játékos vetélkedő
11:30 – Köszöntőt mond Kisari Károly és Pázmány Viktória, majd együtt vágjuk meg és fogyasztjuk el a Görömbei Cukrászda által készített CsodaTortát
11:45 – tombola sorsolás

A HEALTHY DS EURÓPAI PROJEKT RÉSZTVEVŐI A SZLOVÉNIAI LJUBLJANÁBAN TANÁCSKOZTAK

2017. augusztus 26.Healthy DS - egészségprogram

2017. július 17.-18. között a szlovéniai Ljubljanában került sor a HEALTHY DS elnevezésű európai projekt résztvevőinek ötödik, egyben utolsó találkozójára. A projekt célja, hogy egészséges életmódot és önrendelkezést támogató innovatív oktatóprogram révén növelje a Down-szindrómával élő emberek, családok és szakemberek kompetenciáját az elhízás megelőzése és csökkentése terén.

BEFEJEZŐDÖTT A DOWN-SZINDRÓMÁVAL ÉLŐ EMBEREK EGÉSZSÉGÉT SZOLGÁLÓ HEALTHY DS ELNEVEZÉSŰ EURÓPAI PROJEKT

2017. augusztus 21.Healthy DS - egészségprogram

A HEALTHY DS projekt során az egészséges életmóddal kapcsolatos sikeres módszertan került kidolgozásra Down szindrómával élő személyek, családjaik és szakemberek számára

A Down Egyesület is részt vett a HEALTHY DS elnevezésű európai projektben (www.healthyds.eu), melynek révén kifejezetten Down szindrómával élő személyek, családjaik és szakemberek számára készült életminőség-fejlesztő oktatóprogram az egészséges életmód népszerűsítésére és a személyes autonómia támogatására.