Hírek / események

A HEALTHY DS EURÓPAI PROJEKT RÉSZTVEVŐI BUDAPESTEN TANÁCSKOZTAK

2017. április 06.Healthy DS - egészségprogram

2017. április 3.-4. között Budapesten került sor a HEALTHY DS elnevezésű európai projekt résztvevőinek negyedik találkozójára. A projekt célja, hogy egészséges életmódot és önrendelkezést támogató innovatív oktatóprogram révén növelje a Down-szindrómával élő emberek, családok és szakemberek kompetenciáját az elhízás megelőzése és csökkentése terén.

Új világot épít a Budapesten nyíló játszóház

2017. március 22.Egyesületi hírek

A modern világ kihívásaira együtt készülhetnek fel a fogyatékossággal élő és a tipikus fejlődésű gyerekek

Budapest, 2017. március 21. – Az első olyan játszóház épül a fővárosban, amelynek deklarált célja, hogy a közös játék lehetőségét biztosítsa a fogyatékossággal élő és tipikus fejlődésű gyermekeknek. A projektet a Down Világnapon a Vígszínházban mutatta be a Down Egyesület.

Down Világhét Nyíregyházán, a Down Egyesület szervezésében

2017. március 20.Egyesületi hírek

A Down Egyesület 1998-ban alakult érintett szülők rész vételével azzal a céllal, hogy a Down-szindrómás gyermekek, felnőttek és családjaik számára segítséget nyújtson alaptevékenységével, valamint programjaival. Az egyesület igyekszik a lehető legmagasabb színvonalon foglalkozni a fogyatékos üggyel, hiszen, akiket az egyesület képvisel megérdemlik ezt.

Down-szindróma világnap és Kromoszóma Karnevál 2017

2017. március 06.0321 Down Világnap hírei

Kedves Családok!

A korábbi évek remek bulijai után mindannyian nagyon várjuk a 2017-es világnapi programot. Idén rengeteg energiát fordítunk a Csodavár Budapest létrehozására és elindítására, így a hagyományos világnapi közösségi eseményt, a találkozót jobbnak látjuk májusban megszervezni, amikor a jobb időjárásban is reménykedhetünk. A naptári Down-szindróma világnapon, március 21-én figyelemfelhívó online kommunikációt és sajtóeseményt tervezünk. Reméljük, hogy mindkét időpontban számíthatunk rátok, a támogatásotokra és májusban a jelenlétetekre is.

Szlovákiában találkoztunk

2017. februárjában, a kassai Liberta partnerünknél vendégeskedtünk két napig, hiszem megrendezésre került a Mindenkinek Becsengettek szlovákiai pedagógusoknak tartott nyitókonferencia, ahol a helyi korai intervenció és korai fejlesztés fontosságágát emelték ki. A Down Egyesület által életre hívott MBCS program Kassán is elindul márciusban, mely során 10 héten keresztül SNI gyerekek tanulnak együtt többségi társaikkal.