Egyesületi Hírek

Nyíregyházi kölyök sportolóink Budapesten

2017. december 10.Egyesületi hírek

Idén Magyarország adott helyet az Európa/Eurázsiai Speciális Olimpia Szövetség (SOEE) Kölyök Sportoló konferenciájának december második hétvégéjén. A kétnapos tanácskozás programjában elméleti képzések szerepeltek, majd vasárnap a San Marco utcai Csalogány Intézmény adott otthont az I. Országos Kölyök Sportoló Napnak. Természetesen a nyíregyházi fiatalok sem maradtak otthon!

Varázsoljuk együtt szebbé idén az ünnepet – várjuk felajánlását

2017. december 06.Egyesületi hírek

A nyíregyházi Rejtett Kincsek Down Egyesület fenntartásában hatodik éve működik a Csodavár Korai Fejlesztő Centrum Nyíregyházán, és 2018 januártól már a Csodavár Budapest is várja az eltérő vagy lassabb fejlődésű gyerekek jelentkezését korai fejlesztő központjába.

ELEGY UV - Inkluzív játszóház a Jurányiban januártól

2017. december 01.Egyesületi hírek

A MÁSzínház ezentúl egy inkluzív játszóházba, az ELEGY UV-be (ELfogadva EGYmást Utánpótlás Válogatott) várja a 8-12 éves korosztályhoz tartozó gyerekeket. Ez egy olyan hely, ahol együtt játszik ép értelmű és fogyatékossággal élő kicsi, tanulva egymástól mindent, amit csak lehet és főleg, megismerve egymást.

A szervezők mindehhez a drámajátékokat, a színjátszást használják közegként, ezzel céljuk, hogy kicsit jobb hely legyen ez a világ.

A FOGYATÉKOS EMBEREK SZERVEZETEINEK TANÁCSA pályázatot hirdet érdekvédelmi tanácsadó koordinátor munkakör betöltésére

2017. október 16.Egyesületi hírek

Közvetített álláshirdetés:

A FOGYATÉKOS EMBEREK SZERVEZETEINEK TANÁCSA pályázatot hirdet

Érdekvédelmi tanácsadó koordinátor munkakör betöltésére

Az FSZK-val (Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft.) kötött partnerszerződés alapján a FESZT részt vesz a „Szociális intézményi férőhely kiváltási szakmai koordinációs műhely kialakítása” című projekt (TÁRS projekt) munkájában.

Új világot épít a Budapesten nyíló játszóház

2017. március 22.Egyesületi hírek

A modern világ kihívásaira együtt készülhetnek fel a fogyatékossággal élő és a tipikus fejlődésű gyerekek

Budapest, 2017. március 21. – Az első olyan játszóház épül a fővárosban, amelynek deklarált célja, hogy a közös játék lehetőségét biztosítsa a fogyatékossággal élő és tipikus fejlődésű gyermekeknek. A projektet a Down Világnapon a Vígszínházban mutatta be a Down Egyesület.