Csodacsaládi programsorozat indult a Csodavárakban

Szülőknek – hogy érezzétek, nem vagytok egyedül, pedagógusoknak és gyógypedagógusoknak – hogy jobban megismerjétek a gyermekek és szülők lehetőségeit.

Vékony Katalin2019. január 23.

Ingyenes csodacsaládi foglalkozásokkal, valamint szülők vagyunk klubokkal várja a nyíregyházi, valamint a budapesti Csodavár Inkluzív Fejlesztő Központ és Játszóház a szülőket és a gyermekeket 2019-ben. A beszélgetések nagy része a fogyatékkal élő gyermeket nevelő szülők számára tartogat érdekes témákat, azonban érdemes többségi szülőként vagy szakemberként is ellátogatni ezekre az alkalmakra.

Szeretettel várunk a nyíregyházi Csodavárban minden SNI gyermeket nevelő szülőt, és gyógypedagógus/pedagógus szakembert ingyenes csodacsaládi rendezvényeinkre, ahol lehet beszélgetni, valamint bekapcsolódhattok a foglalkozásokba is.

Szülőknek – hogy érezzétek, nem vagytok egyedül, pedagógusoknak és gyógypedagógusoknak – hogy jobban megismerjétek a gyermekek és szülők lehetőségeit.

Minden alkalommal ingyenes gyermekfelügyeletet biztosítunk, valamint süteménnyel és forró teával, üdítővel várjuk az érdeklődőket, hogy a beszélgetés még oldottabb, családiasabb legyen.

Csodacsaládi foglalkozások programsorozatunk időpontjai:

2019. január 18. péntek 16:00Mozduljunk (ki)! – sport és szabadidős lehetőségek SNI gyerekkel

2019. január 24. csütörtök 16:00 – Beszélgessünk a szenzoros tornáról és a torna hatásairól

2019. február 13. szerda 10:00Gyógypedagógiai tanácsadó délelőtt – szabad beszélgetés, egyéni tanácsadás a Csodavár gyógypedagógusaival

2019. március 1. péntek 16:00 - Mozduljunk (ki)! – sport és szabadidős lehetőségek SNI gyerekkel

2019. március 7. csütörtök 16:00 - Beszélgessünk a szenzoros tornáról és a torna hatásairól

2019. március 29. péntek 16:30 – Beszélgetés az autizmusról Tömöri Lászlóné autizmus specifikus gyógypedagógussal.

A Szülők vagyunk Klubok időpontjai:

2019. február 1. péntek 17:00 – PISZE – Pozitív Identitású Szülői Est Petőné Honvári Jolánnal, „Az akusztikus észlelés fejlesztése” című könyv szerzőjével. A részvétel ingyenes és regisztrációhoz kötött.

2019. február 9. szombat 14:30Serdülő a családban – beszélgetés a fogyatékossággal élő gyermekek serdülőkori problémáiról Dr. Szabó Fruzsina pszichológussal. A részvétel ingyenes és regisztrációhoz kötött.

2019. február 14. csütörtök 10:00– Engedj el!  - Hogyan segítsünk gyermekünknek már egészen pici korától abban, hogy elinduljon az önállósodás útján? - Sziklainé Dusinszki Judittal beszélgetünk. A részvétel ingyenes és regisztrációhoz kötött.

2019. február 22. péntek 17:00"Nem vagy alig beszélő gyermek kommunikáció fejlesztése" Beszélgetés Tömöri Lászlóné autizmus specifikus gyógypedagógussal. A részvétel ingyenes és regisztrációhoz kötött.

2019. március 14. csütörtök 10:00 - Beszélgetés Sziklainé Dusinszki Judittal a Dackorszakról

2019. március 21. csütörtök 16:00 – Down Világnap alkalmából ingyenes pszichológiai és gyógypedagógiai tanácsadás, nyílt délután a Csodavárban. A részvétel ingyenes és regisztrációhoz kötött.

Jelentkezni a Csodavár Játszóház program koordinátoránál, Szabó Eszternél lehetséges a +36706301656-os telefonszámon, vagy írásban a csodavarnyh [kukac] rejtettkincsek.hu e-mail címen.

A Csodacsaládi programsorozat támogatója az Emberi Erőforrások Minisztériuma Családügyi és Nőpolitikai Főosztály Családtámogatási Osztály.