Koragyermekkori intervenció a határ két oldalán

A program során szakmai workshopokat és szülői fórumokat rendezünk mind Szlovákiában, mind Magyarországon.

Vékony Katalin2019. augusztus 01.

A nyíregyházi Rejtett Kincsek Down Egyesület és a szlovákiai Liberta évek óta sikeresen együttműködő partnerek. Egy olyan szakmai program megvalósítását tűztük ki célul közösen, mely segítségével a társadalom perifériáján élő, korai fejlesztésre szoruló gyermekek kiszűrési metódusát javítjuk, valamint életminőségét, elfogadását és társadalomba való beilleszkedését segítjük a határ mindkét oldalán. A program során szakmai workshopokat és szülői fórumokat rendezünk mind Szlovákiában, mind Magyarországon, emellett a Rejtett Kincsek Down Egyesület munkatársai Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 4 periféria területén szűrést végeznek majd a 0-6 éves korosztály számára, és tartanak tanácsadást a jövőben.

Magyarországon és Szlovákiában is egyre több kisgyereknek lenne szüksége korai fejlesztésre, erre azonban nem mindenkinek van lehetősége. Ezen segítünk majd új, határon átnyúló szakmai programunkkal, melyet az Európai Regionális Fejlesztési Alap és az Interreg V-A Szlovákia-Magyarország Együttműködési Program támogat.

Interreg