Tovább fejlődhetnek az ukrán gyerekek Nyíregyházán

A szakszerű segítségnyújtásra még mindig óriási az igény azon Ukrajnából menekült családok körében.

Vékony Katalin2023. február 01.

A Csodavár Nyíregyháza az elsők között nyitotta meg kapuját az Ukrajnából menekült családok előtt 2022-ben, akik számára kikapcsolódási lehetőséget, a gyerekeknek pedig személyre szabott, egyéni fejlesztéseket biztosított. A Rejtett Kincsek Down Egyesület idén a Kárpátok Alapítvány támogatásával folytathatja a megkezdett munkát a Csodavárban.

A szakszerű segítségnyújtásra még mindig óriási az igény azon Ukrajnából menekült családok körében, akik Nyíregyházán és környékén telepedtek le az elmúlt egy évben. A jelen projektben annak a 15 fő gyermeknek a fejlesztését tűzte ki célul az egyesület, akik korábban is részt vettek már egyéni gyógypedagógiai fejlesztéseken vagy neurofeedback terápián a Csodavárban, hogy olyan szakmai segítséghez jussanak, melynek hiánya behozhatatlan hátrányokat okozott volna számukra.

A „Program az Ukrajnából érkező gyermekek fejlesztéséért, élményprogramok a mentális egészségükért” című projekt megvalósítása 2023 februárjában indul.

A projekt a Kárpátok Alapítvány és a Fondation de France támogatásával valósul meg.