"Elsőbé" a Csodavárban

A nyíregyházi Szent Imre Katolikus Gimnázium, Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola 1. b osztálya járt a Rejtett Kincsek Down Egyesület által szervezett szemléletformáló foglalkozáson a Csodavárban kedden.

Vékony Katalin2023. június 13.

A gyerekek a délelőtt folyamán bepillantást nyerhettek abba, milyen lehet az élet egy fogyatékossággal élő számára. Bekötött szemmel, csupán tapintással próbáltak összehasonlítani különféle anyagokat, és megtalálni az egyezőt, majd edényfogó kesztyűben fűztek gyöngyöt, átérezve azt, mennyire nehéz annak, akinek kicsit ügyetlenebb a keze. A foglalkozás közben saját bőrükön tapasztalták meg az első osztályosok, hogy egy-egy nehéz helyzetben hogyan tudják egymást segíteni. Végül még a zoknit is lekapták, hogy lássák: a lábukat használni rajzoláshoz, vagy íráshoz igencsak nehéz feladat, de segítséggel ez is tanulható.

A szemléletformáló foglalkozás keretében természetesen a játék sem maradt el, a Csodavár játszóház minden szegletét felfedezték a gyerekek. A Rejtett Kincsek Down Egyesületnél mi hiszünk abban, hogy a játékos szemléletformáló foglalkozásoknak köszönhetően közelebb kerülnek egymáshoz a tipikusan fejlődő és a sajátos nevelési igényű gyerekek, megismerik, elfogadják és segítik egymást.

A „Ha átéled – megérted” - Szemléletformáló foglalkozások projekt támogatója a Belügyminisztérium.