CsodaKert / Garden of Miracles

A CsodaKert bejáratánál olyan speciális hangot adó eszközök várják a gyerekeket, amelyek az akusztikus észlelés és figyelem fejlesztésében játszanak fontos szerepet. A mászófal a nagymozgás, és a végtagok összehangolt mozgásának fejlesztésében, valamint a két agyfélteke harmonikus működésében játszik komoly szerepet. A motorikus fejlesztés mellett az idegrendszer érési folyamatainak elősegítésében, és a különböző agyi modulok együttműködésében segít minden olyan eszköz, ami az egyensúlyközpontra hat. A természetközeliség, a természet hangjai, fényei, illatai, taktilis érzetei a CsodaKert egészében kiemelt jelentőségűek. A vízesés egyszerre nyújt látványt és hangot, így a különböző ingerek összekapcsolódnak a gyermek számára, hatékonyabbá téve a tanulási folyamatokat. A vizuális ingerek a vizuális figyelem és észlelés, valamint a szemek finommozgásának egészséges fejlődését szolgálják.

At the entrance of the Garden of Miracles the children are welcomed by special noise maker instruments, which support the development of acoustic perception and the improvement of attentional skills. The climbing wall helps to develop gross motor skills and the harmonic movements of the limbs, as well as coordinating the functions of the two hemispheres of the brain.Besides improving motor skills, tools that require keeping ballance support the development of the nervous system and the cooperation between the different domains of the brain. Being close to nature, the sounds, lights, smells and tactile sensations of nature are of primary importance in the Garden of Miracles. The waterfall provides both visual and auditive stimuli, supporting sensory integration and more effective learning. Visual stimuli are needed for the healthy development of perception, attention and eye movement.

Kategória: