Épületátadó ünnepség a Fogyatékossággal élők világnapján

dora2014. december 05.
Címkék:

December 3.- a Fogyatékossággal élők világnapja. Ezen a napon adta át a Down Egyesület, a nyíregyházi Korai Fejlesztő Központjának felújított épüleletét

A Down Egyesület 2011-ben nyitotta meg a térségben egyedülálló, és egyben hiánypótló feladatot ellátó korai fejlesztő központját a nyíregyházi Szent István utcán. Az intézmény a Csodavár nevet kapta. Az intézményben a Down szindrómával élő, és egyéb fogyatékossággal élő gyerekek, és szüleik családias környezetben, kellemes hangulatban, felkészült szakmai vezetéssel élhetik meg a kötelező gyógypedagógiai és egyéb fejlesztéseket, de ezen kívül a többségi gyermekek és családjuk is integráltan részt vehetnek különböző foglalkozásokon és családi rendezvényeken. Az egyesület céljai között szerepel a társadalmi elfogadás és integráció népszerűsítése is, a Csodavár ennek tökéletes helyszínéül szolgál, már a legkisebb gyerekekkel meg ismertetjük a másság elfogadását.

Az épület az idők folyamán jelentős állagromlásnak esett áldozatául, ezért 2014-ben, rengeteg támogatónak, egyéni adományozónak köszönhetően felújítást hajtott végre az egyesület. 25 millió forintból, 100 %-ban adományokból valósulhatott meg az álmunk. Nem csak anyagi jellegű támogatást kaptunk, hanem sok ember kétkezi munkája, országos megmozdulása, együttes összefogása révén juthattunk el a 2014. december 03-i épületátadáshoz. A felújítás nem csak az utcafront külső homlokzatának megújítását foglalta magába, hiszen új tetőt, műanyag nyílászárókat is kapott az épület. Közel 100 m2-es, hasznosan kihasználható területtel növeltük az épület belső terét, itt kap helyet a későbbiekben a Csodakert, ami egy olyan élmény- és fejlesztőközpont lesz, amely ötvözi a hagyományos játszóházi labirintusokat és a német Kükelhaus által kifejlesztett, szenzoros érzeteken alapuló kertet, így kiválóan kiegészíti majd a Csodavár jelenlegi, speciális, korai fejlesztésre használt eszközeit. Az intézmény udvarán egy játszótér is helyet kapott, mely híven tükrözi a Csodavár szellemiségét, és a belvárosban az egyik legfelszereltebb, legszínvonalasabb élményt nyújtja a hozzánk látogatóknak.

Az épületátadáson Seszták Oszkár, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Közgyűlés elnöke megköszönte a támogatóknak, akik a projekt mellé álltak, hisz igaz, hogy nyíregyházi intézményről van szó, azonban megyei szolgáltatásokat nyújt a Csodavár, a korai fejlesztés időszakában. Elmondta- Tudjuk, hogy a Csodavár tevékenysége milyen fontos a gyermekek jövője szempontjából, hogy minél korábban és integrált módon kerüljenek a közösségbe.

Kovács Ferenc, Nyíregyháza Megyei Jogú Város polgármestere az alábbiakat nyilatkozta:

„A Down Egyesület nem csak Nyíregyházán, nem csak a megyében, hanem már országhatárokon túl is jó hírnevet szerzett és elismeréseket ért el, és én remélem, hogy ez jövőjüket is megalapozza, a leendő támogatások és mecénások megtalálása szempontjából.”

Kisari Károly, a Down Egyesület elnöke az alábbiakat mondta el:

„Mindenképpen meg kell köszönnünk azoknak, akik támogatták ezt a programot, hiszen nem lehetnénk itt, ha Önök nincsenek! Az Csodavár intézményének célja, hogy azt sugalljuk akár azoknak a családoknak, akik fogyatékossággal élő gyermeket nevelnek, akár azoknak, akik nem, hogy egy természetes dolog, és a Csodavár ennek kezelésében is segítséget nyújt.”

Hálásan köszönjük támogatóinknak, hogy eddig is segítették munkánkat! A Csodák sorozata azonban a beruházással nem ért véget, a Down Egyesület nagyszabású tervekkel készül boldogabbá tenni a korai fejlesztésben részt vevőket, valamint a többségi társadalom tagjainak is meglepetéseket tartogat.

A képes beszámoló elérhető, ha a IDE kattintotok!

További, megjelent cikkek a témában:

SZON

Retro Rádió